| 產品名稱: | Shunt電阻 |
| 製造商: | 天二科技 |
| 產品特色: | 1. Low Resistance / TCR |
| 2. Excellent Long-term stability | |
| 3. High precision current sensing and voltage division | |
| 4. Excellent Anti-Surge ability | |
| 5. AEC-Q200 compliant | |
| 6. Low Inductance ≦ 3nH for Materials : S (MnCuSn) / M( MnCu) / R (NiCrAl) |
Contact
| 規格 | |
| 包裝方式: | Tape&Reel |
| 安裝類型: | SMD |
| 工作溫度: | - 65℃ ~ +170℃ |
| 額定功率: | 2W~12W |
| 最大額定電流: | 22.36A~273.68A |
| 最大過負載流: | 50A~612.37A |
| Tolerance: | 1% 2% 5% |
| 尺寸 mm (長*寬*高): |
1206 2512 3920 5930 |
| 備註 | 若有任何疑問或需其它規格,歡迎您來電03-4266335 |
Back